Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest dziedziną lekarską zajmującą się poprawianiem wyglądu, zapobieganiem i leczeniem oznak starzenia oraz zwalczaniem niedoskonałości w celu poprawy jakości życia. W zakresie działań lekarskich znajdują się również metody pomagające w walce z problemami skórnymi, wywołującymi dyskomfort płynący z własnego wyglądu (m.in. blizny, rozstępy, czy nadpotliwość).

Co ważne zabiegi medycyny estetycznej nie wyłączają pacjenta z życia codziennego. Botoks stosowany do korekcji zmarszczek mimicznych, usuwanie zmarszczek z użyciem kwasu hialuronowego, powiększanie ust, mezoterapia igłowa i inne mają charakter małoinwazyjny, dający spektakularne efekty w krótkim czasie.

Nasz wyspecjalizowany personel pracuje przy użyciu nowoczesnego sprzętu, bazując na najnowszych technikach i najlepszych na rynku produktach. Dokładamy wszelkich starań, by uzyskać wymagany przez pacjenta efekt.

W gabinecie Parklinik oferujemy indywidualne podejście, prywatność i intymność w komfortowych warunkach.

Zabiegi:

Wygładzanie zmarszczek- Botoks

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową Typu A, czyli tak zwanym botoksem jest jedną z najskuteczniejszych, niechirurgicznych metod walki ze zmarszczkami mimicznymi. Polega na miejscowym wstrzyknięciu botoksu, który blokuje wybrane mięśnie. (Azzalure, Bocouture)

Wypełnianie zmarszczek – Kwas hialuronowy

Jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych, dlatego jest najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym wypełniaczem. Wiąże cząsteczki wody w skórze, a więc odpowiada za jej nawilżenie, a także gładkość i sprężystość. Z wiekiem mamy go w organizmie coraz mniej, przez co zaczyna przybywać nam zmarszczek. (Restylene, Stylage, Juvederm)

Modelowanie ust

Kształtne, błyszczące i pełne usta są jednym z najbardziej zauważalnych atutów kobiety. Piękne, zmysłowe, powiększone usta świadczą nie tylko o naszej urodzie, ale dodają pewności siebie i wskazują na naszą młodość wigor i żywotność. (Stylage, Juvederm)

Mezoterapia igłowa

Skutecznie pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd. To zabieg, który wydłuża młodość i niweluje oznaki upływu czasu.

AQUALYX – Liposukcja bez skalpela

Produkt powoduje trwałe niszczenie komórek tłuszczowych a następnie przetransportowanie ich do wątroby oraz wydalenie przez organizm. Jest to jedyna swojego rodzaju liposukcja bez skalpela – alternatywa dla chirurgicznej liposukcji. Aqualyx to obecnie jedyny na świecie materiał medyczny zarejestrowanym ze znakiem CE do redukcji miejscowo występującej tkanki tłuszczowej, techniką intralipoterapii. Produkt jest wysoce skuteczny i trwale niszczy tkankę tłuszczową.

Leczenie nadpotliwości

Pilling

PRX T33- innowacyjna metoda chemicznej  biorewitalizacji skóry. Zawart w składzie kwas TCA w połączeniu z wodą utlenioną i kwasem kojowym wykorzystują zalety działania na skórę kwasu TCA bez efektu złuszczania, bez bólu i bez długiej rekonwalescencji. Może być wykonywany również w lecie. Poprawia efekty innych zabiegów medycznych (mezoterapia, nici PDO).

Osocze bogatopłytkowe

Zabieg osoczem bogatopłytkowym, zwany także przez pacjentów ”Wampirzym Liftingiem” to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi. Jest to zabieg w pełni biokompatybilny: skóra odnawia się dzięki własnemu czynnikowi wzrostu i komórkom macierzystym – dzięki temu jest to całkowicie naturalna metoda odmładzania skóry.

W systemie Regeneris odzyskujemy z krwi pacjenta aż 90 % trombocytów, które później w tkankach pacjenta uwalniają czynniki wzrostu aktywujące procesy rewitalizacji tkanek.

 Zabiegi te pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu , dłoni ) w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.

Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Zalecana jest seria 3 zabiegów co 3- 4tygodnie.

Nici PDO proste

Wprowadzenie nici PDO prostych to bardzo małoinwazyjny zabieg mający na celu uniesienie tkanki nad nicią (zmarszczki) i pobudzenie tkanek do produkcji nowego kolagenu- białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Używając nici tworzymy wzmacniający stelaż dla zwiotczałych tkanek.

Zabieg jest małoinwazyjny a pacjent od razu po może wrócić do normalnych czynności.

Okolice poddawane zabiegowi:

 • pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • wiotka powieka dolna
 • wyraźne bruzdy nosowo-wargowe
 • bruzdy policzkowe
 • opadający obszar pod żuchwą
 • zmarszczki na policzkach
 • zamrszczki na szyi i dekolcie
 • rozstępy skóry na pośladkach, brzuchu , ramionach i nogach

Zaleca się powtarzanie zabiegu po 4- 6 miesiącach.

Cellulit

Cellulit jest przewlekłą chorobą dotyczącą tkanki łącznej w przebiegu której dochodzi do nadmiernego i patologicznego włóknienia  wokół przemieszczonych komórek tłuszczowych. Wdeług najnowszych hipotez do tego procesu przyczyniają się złogi żelaza przedostające się z osłabionych  naczyń krwionośnych o zwiększonej przepuszczalności.

Cellulit stał się chorobą cywilizacyjną i dotyczy około 80%-90% kobiet a także w mniejszym procencie mężczyzn.

Szczególnie w początkowych fazach, kiedy zmiany nie są nasilone, walka z cellulitem ma największe szanse powodzenia.

Preparat Alidya opracowany przez profesora Motolese  powoduje:

 • chelatcje nagromadzonych metli i toksyn;
 • drenaż osmotyczny- działanie przeciwobrzękowe i przez to utrata centymetrów w obwodach;
 • poprawę krążenia tętniczego- dotlenienie skóry,
 • neutralizację kwaśnego środowiska międzykomórkowego;
 • stymuluję odbudowę prawidłowych struktur tkanki;
 • zmniejsza ilość wolnych rodników w tkance.

 Zabiegowi mogą być poddane wszystkie okolice dotknięte cellulitem (nogi, brzuch, pośladki, ramiona). Zabieg trwa około 20 minut, powinien być wykonany w 7-12 seriach z tygodniowymi odstępami. Zaleca się powtórzenie leczenia raz do roku celem utrzymania rezultatów.

W całej terapii ważna jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna  oraz metody wspomagające (karboksyterapia, drenaż limfatyczny, radiofrekwencja, ultradźwięki).

Kwas hialuronowy

Lifting wolumetryczny kwasem hialuronowym,  ma na celu uzupełnienie objętości twarzy związanej z wiekiem lub szczególnym układem anatomicznym ubytków tkanki podskórnej twarzy. Wraz z upływem czasu tkanka podskórna ulega stopniowemu zanikowi i w pewnym momencie staje się to widoczne, mając niekorzystny wpływ na wygląd twarzy. Dodatkowo na skutek utraty elastyczności skóry, policzki obniżają się powodując tworzenie się fałdów i bruzd oraz obniżenie kącików ust.